WAPENVELD - IVN werkgroep Epe-Heerde organiseert op 30 maart om 14 uur een excursie in het Zwolse bos tot uiterlijk 16 uur. Dit gebied ligt tussen de dorpen Heerde, Wapenveld en Wezep, waar vroeger de Heerder heide lag. We leren wat dit bos aan de Gelderse kant van de IJssel met Zwolle te maken heeft en hoe het ontstaan is.
Staatsbosbeheer is tegenwoordig eigenaar van het Zwolse bos en we ontdekken hoe zij het beheren om de natuurwaarde te vergroten. We ervaren het verschil in karakter tussen de heide en de diverse types bos. In dit afwisselende gebied gaan we samen op zoek naar de eerste lentebodes.
De wandeling van ongeveer 3,5 km, over rulle zandpaden en met af en toe een stevige klim, is niet geschikt voor mensen die slecht ter been zijn. Trek goede wandelschoenen aan want het kan behoorlijk modderig en soms ook glibberig zijn. Honden zijn niet toegestaan bij de excursie.
De excursie start bij parkeerplaats ‘Veluwe pompstation’, links aan het einde van de (doodlopende onverharde) Wapenveldse weg. Let op: navigatiesystemen hebben moeite met de juiste route naar de parkeerplaats. Kijk op www.ivnzwolle.nl voor de juiste route aanwijzingen en meer informatie over de excursie.
Na afloop biedt de The Wildkitchen (www.thewildkitchen.nl) de deelnemers een kop koffie aan. Dit is vlakbij de parkeerplaats waar we starten.
Wanneer
zondag 30 maart 14:00 uur
Waar
Parkeerplaats Veluwe Pompstation, Wapenveldseweg 1A Wapenveld
Kosten
De excursie is gratis, maar met een vrijwillige bijdrage help je ons en de natuur! Geen contant geld bij je? Geen nood, een QR code biedt uitkomst.